Παρασκευή, 7 Νοεμβρίου 2014

ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ

4/ 11 / 2014

Σε συνέχεια του θέματος που έθεσαν χθες  03/11/2014 γονείς της Γ΄ Λυκείου, κατά την διάρκεια της έκτακτης Γ.Σ. του Συλλόγου μας, επικοινωνήσαμε με την Λυκειάρχη κ. Σερέτη, η οποία και μας δέχθηκε σήμερα 04/11/2014 στις 13.30 στο γραφείο της. 
Κατά την συζήτηση διευκρινίστηκαν τα εξής:
1.       Η επιλογή του προορισμού  (Θεσσαλονίκη) ήταν απόφαση του 15 μελούς.
2.       Η διάρκεια της εκδρομής ως  5 ήμερη έχει προσδιοριστεί από το Υπουργείο,  η επιλογή σχετικά με τις ημέρες της εβδομάδας που θα γίνει η εκδρομή ήταν επίσης του 15 μελούς.
Επιλέχτηκαν οι μέρες Δευτέρα έως Παρασκευή 
1ον ) Για λόγους οικονομικούς, διότι τα ξενοδοχεία έχουν αυξημένες τιμές το Σαββατοκύριακο 
 2ον ) Για λόγους «εκπαιδευτικούς», διότι είναι βέβαιο, ότι την προηγούμενη και την επόμενη ημέρα της εκδρομής τα περισσότερα, αν όχι όλα, από τα παιδιά δεν θα πήγαιναν στο σχολείο. Και αυτά που τυχόν θα πήγαιναν θα ήταν ανεπαρκώς προετοιμασμένα ή εντελώς αδιάβαστα.
3.       Δεδομένου ότι το Υπουργείο Παιδείας ενημερώνεται και εγκρίνει την εκδρομή, η αλλαγή του τρόπου μεταφοράς των μαθητών εκ των υστέρων (σιδηροδρομικώς αντί οδικώς) συνεπάγεται αλλαγή στην ημερομηνία της εκδρομής με ανατροπή όλου του προγράμματος ( μη αποκλειόμενης και της ματαίωσής της).
Με εκτίμηση το Δ.Σ.

Τρίτη, 4 Νοεμβρίου 2014

ΕΚΛΟΓΕΣ

ΕΚΛΟΓΕΣ



Σήμερα 3 Νοεμβρίου 2014 διεξήχθησαν εκλογές για την ανάδειξη του Νέου ΔΣ, του εκπροσώπου για την ΈΝΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ , ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ. 


Αναμένοντας το πρακτικό της εφορευτικής επιτροπής και τα τελικά αποτελέσματα αναρτούμε τα πρώτα αποτελέσματα


ΓΙΑ ΤΟ ΔΟΙΗΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ   εκλέγονται (με αλφαβητική σειρά)
                         
1        Δεληπέτρος Κων/νος ( A1)   
2        Ζηροπούλου- Δρόση Ευφροσύνη   (Έφη) ( Α1) (μετά από κλήρωση λόγω ισοψηφίας                                                                                με τον κ Αγγελο ΕΥΓΕΝΙΚΟ
3        Καλφάογλου  Μανώλης   ( Β2 )
4        Κατσαρού - Παπαγγέλη Ελένη (Α2)
5        Μονεμβασιώτη - Τριπερίνα Λίτσα  ( Β3)
6        Παντίρη - Καρρέρ Καρολίνα  ( Γ2 )
7        Προκοπίου - Βαξεβανίδη  Ελένη (Α1)
    


ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ  εκλέγονται

1        Ζερβός Γεράσιμος    ( Α1 )  
2        Κρέσσου Γεωργία     ( Γ2 )